Darmowa dostawa od 70,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2022-03-19

Nowe ustawy dotyczące uprawy konopi uchwalone przez Sejm

Nowe ustawy dotyczące uprawy konopi uchwalone przez Sejm

9 lutego 2022 roku sejm uchwalił dwie ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Obie ustawy czekają na zatwierdzenie przez Senat, a następnie – podpis Prezydenta.

Po wejściu w życie nowego prawa, uprawa konopi włóknistych będzie mogła być prowadzona m. in. na potrzeby produkcji materiałów budowlanych, środków ochrony roślin, dla potrzeb włókiennictwa, kosmetyki i farmacji, energetyki, a także na cele spożywcze i weterynaryjne. Powierzchnia uprawy konopi włóknistych na potrzeby własne, nie będzie mogła przekroczyć 1 ha rocznie.
Warunkiem uprawy lub skupu konopi włóknistych od producenta będzie uzyskanie wpisu do rejestru producentów konopi włóknistych oraz instytucji prowadzących działalność w zakresie skupu konopi włóknistych. Wpisu do rejestru będzie dokonywał dyrektor oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, na wniosek złożony za pośrednictwem strony internetowej: https://www.kowr.gov.pl/
Osoba, która będzie chciała uprawiać konopie włókniste lub kupić je od producenta nie będzie mogła być wcześniej karana za nielegalną uprawę konopi.
Z kolei za produkcję konopi do celów medycznych będą odpowiedzialne krajowe instytuty badawcze, a kontrolę nad uprawami będzie sprawował wojewódzki inspektor farmaceutyczny.
Konopie inne niż włókniste będą mogły uprawiać instytuty badawcze - po uzyskaniu zezwolenia Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Główny Inspektorat Farmaceutyczny będzie konsultował z komendą wojewódzką policji. Instytuty będą nadzorowane przez ministra właściwego do spraw rolnictwa.
Zgodnie z nową ustawą, poziom psychoaktywnego THC w surowcu roślinnym będzie wynosił 0,3 % (do tej pory 0,2 %). To zwiększy skalę działalności, a co za tym idzie - Polska nie będzie uzależniona od importu z zagranicy.
Źródło;

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 39 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-26
Zamowienie zrealizowane szybko :) produkty swietne. Polecam
2023-03-12
Perfekcyjna obsługa,miało być w poniedziałek a było nazajutrz
pixel